Jumat, 22 April 2016

Nic wyraźnie nie uwydatni projektu trawy względnie kwiatów jak małe żywe sztachety.

Niezwykle wysokie, bowiem aż dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby zacienia pobliskie budynki oraz ulice. Żeby wykonać taki parkan rośliny zasadzamy naokoło granic posiadłości. Jeśli mamy dużo miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która przy okazji rodzi orzechy. Jeśli chcemy ażeby nasze roślinne plot było niesłychanie wysokie a jednocześnie wąskie to w zacienionym miejscu można je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego lub klonu polnego. Pamiętajmy niemniej jednak, że gdy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie będzie dosyć trudne.

Nic dobrze nie uwydatni krawędzi trawnika ewentualnie rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i rośliny kwiatowe czasami nie mogą satysfakcjonująco rosnąc w określonych miejscach, niskie krzewy potrafią utrzymać naturalne bogactwo w ryzach czy tez osłonią gołe place ziemi. Porządnie uformowany mały żywopłot już sam notabene robi za ozdobę ogródka. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ogrodzenia kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, jednak wszak w ciemnych zaułkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią natomiast ozdabiają je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na konfitury.

Niewysokie ewentualnie postawne zielone ogrodzenia można pozyskać z roślin iglastych.

Niestety, drzewa z tej klasy są o wiele bardziej kosztowne aniżeli rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej akceptuje cień cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta i należny go obcinać, lecz jego formę Cis można odłożyć samopas.Powinien się szybko wschodził natomiast ochroni kolumnowy zarys.

Jeżeli wasz zakątek jest dosyć ciemny, warto aby zielony parkan rozświetlić kolorowymi skazami. Poniektóre z cienioznośnych gatunków maja metamorfozy o złotawych czy tez tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr tuzinkowy Aureum natomiast dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu przekonywające w słońcu, niemniej jednak nawet w śladzie listowie pozostają dość jasne, prawie oświetlone promieniami.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar