Rabu, 25 Mei 2016

Budowa balaski z PCV na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy szczególne przypadki.

Projekotwanie sztachetki plastikowe na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu do urzędu wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie przewyższające wielkości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów blisko dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachetki z plastiku na plot i furtę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać rodzaj ogrodzenia, metodę dokonania jego instalacji i zaplanowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeżeli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Niekiedy do budowy sztachety plastykowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa zadane są uzupełniające uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę płotu można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, kiedy zamierzane sztachetki z plastyku na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej ulicy. W przypadku gdy proponowane sztachetki z PCV na plot i furtę ogrodzeniowaprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Brak zaczęcia robót przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty postawienia ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar