Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar